Najnowsza edycja Strauss Festival odbywać się będzie w najpiękniejszych salach Bielska-Białej. Wystąpią w nich artyści wiedeńscy z towarzyszeniem Orkiestry im. Telemanna, którzy zaprezentują muzykę lekką, łatwą i przyjemną.
 
Pierwszy festiwalowy koncert odbędzie się tuż po świętach w Sali Redutowej „Pod Orłem”. Jako solistka wystąpi wtedy austriacka sopranistka Ludmiła Zelenka, która wykształcenie wokalne zdobyła w konserwatorium wiedeńskim, a po ukończeniu studium operowego w Wiener Staatsoper pracowała w teatrach operowych w Bernie, Grazu i Salzburgu. Obecnie jest solistką opery wiedeńskiej.
 
Śpiewaczka specjalizuje się w operach Mozarta, Beethovena i Donizettiego. Ma także w repertuarze role w operetkach Straussa, Zellera oraz Offenbacha. Koncertowała w Zurychu, Moskwie, Wiedniu, Salzburgu, Stuttgarcie, Fryburgu i Bazylei. W programie jej bielskiego koncertu znajdą się arie z operetek Johanna Straussa ( "Wiener Blut", „Eine Nacht in Venedig" oraz "Die Tanzerin Fanny Elssler") i Franza Lehara. W przerwie publiczność zostanie poczęstowana winem.
 
Gwiazdy Wiednia - 28.12.2010, godz.18. Bilety: 40 zł i 35 zł.
 
Wzorując się na tradycji stołecznego Wiednia, po szaleństwach sylwestrowej nocy Orkiestra im. Telemanna zaprosi bielszczan na noworoczny koncert muzyki lekkiej w Teatrze Polskim. Wystąpią soliści: Grażyna Żaak (sopran) i Adam Żaak (baryton).
 
Koncert Noworoczny - 1.01.2011, godz.18. Bilety: 40 zł.

 
Trzecią edycję Strauss Festival zakończy Koncert Wiedeński w Teatrze Polskim. Tym razem z towarzyszeniem bielskich muzyków wystąpi solista z Wiednia, Ernst Lintner (tenor). Gość Orkiestry im. Telemanna jest absolwentem konserwatorium wiedeńskiego, występował na deskach teatrów operowych m.in. w Berlinie, Heidelbergu, Rostocku, Salzburgu i Antwerpii. Nagrywał dla radia i telewizji w Belgii, Irlandii i Austrii. 
 
Koncert Wiedeński - 17.01.2011, godz.18. Bilety: 40 zł.
 
Bilety na koncerty festiwalowe są do nabycia w kasie Teatru Polskiego (tel. 33 822 84 51), w punkcie informacji SARNI STOK (tel. 33 8283077) oraz w Pasażu „Pod Orłem” (tel. 33 8164220). Bilety przez internet: www.koncerty-bielsko.pl. Nasz portal jest patronem medialnym Orkiestry im. Telemanna.
 
rok