Futsalowcy bielskiego Rekordu pokonali na wyjeździe utytułowany Clearex Chorzów 5:2. Podopieczni Marcina Biskupa zrewanżowali się za porażkę z pierwszej rundy, kiedy ulegli chorzowianom dokładnie w tych samych rozmiarach.

Obie strony poświęciły początek spotkania na badanie sił przeciwnika. Śmielej poczynali sobie jednak bielszczanie, którzy w ósmej minucie objęli prowadzenie. Podanie Piotra Bubca efektownym strzałem sfinalizował Paweł Budniak. Goście nie zwalniali tempa i cztery minuty później prowadzili już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Machura, a niemały współudział przy tym trafieniu mieli Tomasz Dura i Radek Polasek. Na kilka sekund przed zakończeniem pierwszej odsłony duet Dura-Polasek postarał się o kolejnego gola. Reprezentant Czech z zimną krwią wykorzystał idealne podanie swojego kolegi z drużyny.

Po przerwie gospodarze wzięli się do odrabiania strat. W drugiej minucie drugiej odsłony gola dla miejscowych zdobył dobrze znany w Bielsku-Białej Andrzej Szłapa. Inicjatywa jednak nadal należała do przyjezdnych, którzy co rusz nękali golkipera Cleareksu. W 30. minucie chorzowianom udało się zdobyć kontaktową bramkę. Znów dał o sobie znać Szłapa, który asystował przy trafieniu Doriana Grudnia.

Odpowiedź ekipy z Cygańskiego Lasu była natychmiastowa. Po solowej akcji Dury, goście po raz kolejny prowadzili dwiema bramkami. Minutę po tym golu było już praktycznie po meczu. Po długim podaniu Pawła Machury, w sytuacji „sam na sam” znalazł się Łukasz Mentel. Zawodnik Rekordu pewnie umieścił futbolówkę w siatce rywali. Mimo, że do końca tej potyczki pozostawało jeszcze osiem minut, gospodarze nie zdołali już nic wskórać.

Zemsta bielszczan okazała się słodka, bowiem w poprzedniej rundzie ulegli Cleareksowi na swoim parkiecie 2:5. Klub z Bielska-Białej nadal liczy się w walce o podium ekstraklasy futsalu. Do końca rozgrywek pozostały Rekordzistom cztery mecze, a do najniższego stopnia podium tracą dwa „oczka”. Trzecia w tabeli Nova Katowice ma rozegrany jeden mecz mniej i dziś podejmie u siebie ostatnią w tabeli Gwiazdę Ruda Śląska. Trudno w tym spotkaniu liczyć na stratę punktów przez katowiczan. W przyszłym tygodniu Rekord będzie gościł Marwit Toruń.

Clearex Chorzów – Rekord Bielsko-Biała 2:5 (0:3)
0:1 Budniak (8 min.), 0:2 Machura (12 min.), 0:3 Polasek (20 min.), 1:3 Szłapa (22 min.), 2:3 Grudzień (30 min.), 2:4 Dura (31 min.), 2:5 Mentel (32 min.)

Rekord: Brzenk – Łysoń, Szymura, Budniak, Bubec; Machura, Mentel, Polasek, Dura; Szymański, Pawełek.