Po świąteczno-noworocznej przerwie, karatecy bielskiego klubu Atemi powrócili na matę. Na dobry początek młodzi zawodnicy zdobyli sześć medali w zawodach Pucharu Europy.

W sobotę i niedzielę w łódzkiej hali sportowej "Parkowa" odbyła się szósta edycja Pucharu Europy w Karate WKF - Harasuto Cup. W zawodach wzięli udział najlepsi karatecy - medaliści mistrzostw Europy i świata. Startowało łącznie ok. 1000 zawodników z ponad 20 krajów. Łódzki turniej jest jedną z pięciu imprez Środkowoeuropejskiej Ligi Karate (CEKL). Pozostałe rozgrywane są w Czechach, Słowacji, Austrii i na Węgrzech.

W dwudniowych zawodach, które są drugą - po warszawskich Mistrzostwach Europy Regionów - pod względem wielkości imprezą karate w naszym kraju, zawodnicy bielskiego klubu wywalczyli sześć medali: jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe. Dzięki temu Atemi sklasyfikowało na 20 pozycji spośród 60 klubów. Złoty medal zdobyła drużyna kata dziewcząt do lat dziesięciu w składzie: Weronika Abratańska, Eliza Gaweł i  Martyna Pączek.