W rozgrywkach siatkarskiej 1. ligi doskonale spisują się siatkarze BBTS Bielsko-Biała. Wczoraj podopieczni Przemysława Michalczyka odprawili z kwitkiem AZS Nysa.

Wydawało się, że po odejściu Grzegorza Wagnera i czołowych siatkarzy, drużyna BBTS w bieżącym sezonie będzie broniła się przed spadkiem. Tymczasem zawodnicy trenera Michalczyka zaprzeczają tej tezie i wygrywają mecz za meczem.

Tym razem do stolicy Podbeskidzia przyjechała „czerwona latarnia” zaplecza Plus Ligi. Faworyt tego starcia mógł być tylko jeden - BBTS. W pierwszym secie miejscowi szybko wskazali akademikom z Nysy ich miejsce w siatkarskim szyku. W tej partii bielszczanie rozbili rywala w pył, wygrywając do 15.

Kolejny set przyniósł niespodziewane rozstrzygnięcie. Przyjezdni poprawili zagrywkę i przyjęcie, co zaprocentowało niespodziewanym zwycięstwem do 16.Trzecia odsłona tej potyczki rozpoczęła się od zaciętej walki „punkt za punkt”. Z biegiem czasu na parkiecie zaczęli dominować gospodarze, którzy wypracowali kilkupunktową przewagę i nie oddali jej już do końca seta.

Czwarta partia była najbardziej wyrównana. Zawodnicy AZS lepiej „weszli” w tego seta i schodząc na pierwszą przerwę techniczną, prowadzili 8:4. Ale kolejne fragmenty tej partii zdominowali bielszczanie, którzy szybko zniwelowali przewagę gości i zdobyli prowadzenie 14:12. Do końca czwartego seta akademicy walczyli o pierwszą zdobycz punktową w tym sezonie. Siatkarze trenera Michalczyka pozbawili jednak przyjezdnych złudzeń i rozstrzygnęli czwartą odsłonę na swoją korzyść.

W czterech meczach BBTS zgromadził 10 punktów, co daje im piątą lokatę w tabeli 1.ligi. W najbliższy weekend bielszczanie wybiorą się do Hajnówki, gdzie zmierzą się o piąte zwycięstwo z rzędu. Szanse na podtrzymanie znakomitej passy są duże, bowiem miejscowy Pronar jest przedostatnią ekipą w lidze.

BBTS Bielsko-Biała – AZS PWSZ Nysa 3:1 (25:15, 16:25, 25:21, 26:24)

BBTS: Jajszczak, Walendzik, Dekker, Owczarski, Kałasz, Warda, Czauderna (l) oraz Kwasowski, Surma, Gutkowski.