Piłkarze bialskiej Stali ograli lidera III ligi śląsko-opolskiej, Ruch Zdzieszowice. Doskonale spisali się także zawodnicy Rekordu, którzy przywieźli z Pszowa okazałe zwycięstwo.

W 12. kolejce III ligi śląsko-opolskiej doszło do meczu na szczycie. Bialska Stal, która od początku sezonu lokuje się w ścisłej czołówce pojechała do lidera, Ruchu Zdzieszowice. Już pierwsze ataki podjęli goście z Bielska-Białej. Na bramkę Ruchu groźnie uderzali Przemysław Suchowski, Bartosz Wojtków i Wojciech Musiał. Przewaga piłkarzy BKS została zwieńczona golem w 34. minucie. Marcin Rejmanowski strzałem głową wyprowadził gości na prowadzenie.

Druga część gry nadal przebiegała pod dyktando podopiecznych Marka Mandli. Miejscowi byli bezradni i nie potrafili przedrzeć się pod bramkę Marka Żebrowskiego. W 63. minucie bialszczanie podwyższyli wynik, a autorem drugiego trafienia był Krystian Papatanasiu. Ruch nie zdołał już zdobyć choćby kontaktowej bramki. Po bardzo dobrym meczu, bialska Stal ograła lidera zmagań na trzecim froncie.

Aktualnie ekipa BKS zajmuje drugie miejsce w lidze. Piłkarze ze stolicy Podbeskidzia zgromadzili dotychczas 23 punkty. To tyle samo, co trzeci w tabeli Energetyk ROW Rybnik i o dwa „oczka” mniej niż Ruch Zdzieszowice. Kolejny mecz bialszczanie rozegrają w najbliższą sobotę w Krasiejowie, gdzie podejmą miejscowy Rajfel. Początek tego spotkania - godz.14.

Ruch Zdzieszowice – BKS Stal Bielsko-Biała 0:2 (0:1)
0:1 Rejmanowski (34 min.)
0:2 Papatanasiu (63 min.)

BKS Stal: Żebrowski – Profic (83. Gęsikowski), Baron, Suchowski, Rucki, Musiał (86. Góral), Antczak, Papatanasiu (75. Mrożek), Rejmanowski, Zdolski, Wojtków (74. Matejko).

W dobrej dyspozycji są także piłkarze Rekordu Bielsko-Biała, którzy w sobotę grali mecz z Górnikiem Pszów. Gospodarze tylko w pierwszej połowie tego spotkania toczyli wyrównany bój z bielszczanami. Pszowianie objęli prowadzenie już w 7. minucie i długo go nie chcieli oddać. Receptę na bramkarza gospodarzy znalazł w 42. minucie Bartosz Woźniak, który zdobył gola strzałem z rzutu wolnego.

Po wznowieniu gry, błyskawiczne dwa ciosy zadali podopieczni Wojciecha Boreckiego. Rekordziści potrzebowali zaledwie dwóch minut, aby objąć prowadzenie. Autorem drugiego gola dla gości był znów Woźniak. Kilkadziesiąt sekund później wynik podwyższył Patryk Rumuński. Ten sam zawodnik w 70. minucie jeszcze raz pokonał golkipera Górnika. Na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem arbitra podsumował spotkanie Daniel Lech.

Forma piłkarzy Rekordu wyraźnie zwyżkuje. Tak grający piłkarze z Cygańskiego Lasu nie muszą obawiać się o swój byt na czwartoligowym froncie. Kolejną walkę o trzy punkty stoczą już w najbliższą środę, gdy na własnym boisku zmierzą się z zespołem Polonii Marklowice. Początek tego starcia – godz.14.

Górnik Pszów – Rekord Bielsko-Biała 1:5 (1:1)
Gole dla Rekordu: 1:1 Woźniak (42 min., z rzutu wolnego), 1:2 Woźniak (47 min.), 1:3 Rumiński (48 min.), 1:4 Rumiński (70 min.), 1:5 Lech (88 min.)

Rekord: Jacak – Kasprzycki, Kania, Rumiński, Waliczek, Ceglarz (67. Maślorz), Stajerski, Ogrocki, Woźny (80. Jaroś), Lech (88. Łaciak), Woźniak (75. Pilch).

W drugiej lidze doskonale spisują się piłkarki z Cygańskiego Lasu. Tym razem w wyjazdowym meczu pokonały one UKS Gamów. Ale zwycięstwo nie przyszło podopiecznym Witolda Zająca łatwo. Niżej notowana ekipa z Gamowa postawiła futbolistkom Rekordu duży opór. Pomimo słabszej niż zwykle postawy, bielszczanki wywiozły komplet punktów z trudnego terenu przeciwnika.

Po tym zwycięstwie, piłkarki z Bielska-Białej umocniły się na czwartej pozycji w drugoligowej stawce. Dziewczyny trenera Zająca powrócą na boisko dopiero 7 listopada, kiedy zmierzą się z KKS II Zabrze.

UKS Gamów – Rekord Bielsko-Biała 1:2 (1:1)
Gole: Chwastek, N. Cwajna

Rekord: Walaszek – Chrząszcz (Sikora), Knieszner, Zasiadczuk, Hubczyk (Łomozik), N. Cwajna, Michalak, Grek (Gancarczyk), Dudziak (Skowrońska), Chwastek, Byrdy.

W bielskiej „okręgówce” tempa nie zwalnia lider, Sokół Zabrzeg. Tym razem jego piłkarze odprawili z kwitkiem LKS Bestwina, dzięki czemu mają cztery „oczka” przewagi nad ekipą Morcinka Kaczyce. Ta zaś na własnym obiekcie pokonała Świt Cięcina 1:0. Trzecia lokata należy do rezerw Podbeskidzia, które zwyciężyły na wyjeździe Wisłę Ustroniankę.

Najciekawiej było jednak w Puńcowie, gdzie miejscowe Tempo podejmowało Cukrownika Chybie. Mecz obfitował w grad bramek. Do przerwy pewnie prowadzili faworyzowani gospodarze (3:1). W drugiej części gry chybianie wyrównali stan gry, lecz to ostatecznie Tempo zwyciężyło w stosunku 6:4.

Na uwagę zasługuje także drugie zwycięstwo Pasjonata Dankowice, który tym samym opuścił ostatnią pozycję w tabeli. Na szarym końcu znajduje się teraz Halny Przyborów.

Wyniki 14. kolejki bielskiej ligi okręgowej:
Morcinek Kaczyce – Świt Cięcina1:0 (1:0)
LKS Radziechowy – Błyskawica Drogomyśl 2:2 (2:0)
Tempo Puńców – Cukrownik Chybie 6:4 (3:1)
Sokół Zabrzeg – LKS Bestwina 2:0 (1:0)
Wisła Ustronianka – Podbeskidzie II Bielsko-Biała 0:1 (0:0)
Czarni-Góral Żywiec – Kuźnia Ustroń 1:1(1:0)
Halny Przyborów – Spójnia Landek 0:3 (0:2)
Pasjonat Dankowice – Drzewiarz Jasienica 3:2 (1:1)
Koszarawa Żywiec – pauza

W bielskiej A-klasie niezmiennie króluje Halny Kalna. W ten weekend lider rozgrywek zwyciężył na wyjeździe MRKS II Czechowice-Dziedzice 4:0. Drugie miejsce zajmuje Soła Kobiernice, która na boisku przeciwnika rozprawiła się z KS Bestwinka. Tyle samo punktów co Soła ma trzeci Przełom Kaniów. Drugie zwycięstwo w sezonie odniósł GLKS Wilkowice. Tryumf w wyjazdowej potyczce z Orłem Kozy nie pozwolił jednak wyrwać się wilkowiczanom z ostatniego miejsca w tabeli.