W miniony weekend pięciu karateków reprezentowało Bielsko-Białą na mistrzostwach Polski juniorów w Białymstoku. Dwoje z nich wróciło do domu ze srebrnymi medalami.

Zawody odbywały się pod patronatem prezydenta Białegostoku oraz marszałka województwa podlaskiego. Organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate WKF byli Klub Karate KAISHO Białystok oraz Polski Związek Karate.

Do rywalizacji przystąpiło blisko 190 karateków z 34 klubów z całej Polski. Bielski klub Atemi reprezentowała pięcioosobowa grupa zawodników. W konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych nasza zawodniczka Karolina Ścieszka wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski. Srebrny medal mistrzostw zdobył również Mateusz Pysz w konkurencji kumite indywidualne juniorów młodszych w kategorii wagowej (-70kg).

Natomiast Mateusz Adamiecki w konkurencji kumite indywidualne juniorów młodszych w kategorii wagowej (-65 kg) wywalczył siódmą pozycję.