Śnieg wciąż nie przestaje padać. Po zetknięciu z drogami w centrum miasta od razu topnieje, ale na peryferiach i w okolicznych miejscowościach tworzy zaspy. Dzisiaj nad ranem z ruchu wyłączono drogę wojewódzką nr 942 prowadzącą z Bielska-Białej do Szczyrku.

Droga wojewódzka nr 942 jest nieczynna na odcinku Buczkowice (na wysokości przystanku autobusowego przy skrzyżowaniu ulic Wiślańskiej i Wczasowej) aż do Szczyrku Skalite. Łamiące się i spadające na drogę konary drzew spowodowały też konieczność wyłączenia z ruchu drogi na Przegibek pomiędzy bielską Straconką a Międzybrodziem Bialskim. Ruch wstrzymano na wysokości ostatniego przystanku autobusowego linii nr 11.

Strażacy niwelują zagrożenie, ale utrudnienia potrwają kilka godzin. Kierowcy jadący do Szczyrku powinni kierować się na ul. Graniczną. Przed przystankiem autobusowym przy skrzyżowaniu Wiślańskiej i Wczasowej należy skręcić w lewo w ul. Wczasową, a następnie w prawo w ul. Graniczną, która doprowadzi do skrzyżowania ulic Beskidzkiej z Graniczną w Szczyrku Skalite.

Z powodu panujących złych warunków tylko dzisiaj od rana na bielskich drogach doszło już do 12 kolizji.

mad