Siatkarki BKS Aluprof przegrały mecz o Superpuchar Polski z Muszynianką Fakro Muszyna. Podopieczne Igora Prielożnego nie sprostały mistrzyniom kraju i uległy im w stosunku 0:3.

Pierwszy set jeszcze nie wskazywał na klęskę siatkarek BKS. Po dobrej partii, bielszczanki uległy Muszyniance 25:27. Także w drugim secie obie drużyny stoczyły stosunkowo wyrównany pojedynek, lecz okazało się, że mistrzynie Polski lepiej opanowały sztukę zdobywania punktów w kluczowych momentach. Trzecia partia, to już dominacja Muszyny. Od początku tego seta podopieczne Bogdana Serwińskiego uzyskały sporą przewagę. „Stalówki” nie podniosły się już z kolan i uległy Muszyniance w trzech partiach.

Po tej porażce, podopieczne Igora Prielożnego straciły nie tylko Superpuchar Polski, ale i zwycięstwo w turnieju „Szamotuły Cup 2009”. Bielszczanki zajęły w nim drugie miejsce po wcześniejszych wygranych z Organiką Budowlani Łódź (3:0) i niemiecką drużyną Schweriner S.C. (3:2).

BKS Aluprof Bielsko-BiałaBank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 0:3 (25:27, 21:25, 13:25)