Siatkarze BBTS Bielsko-Biała udanie zainaugurowali nowy sezon ligowy. W pierwszym meczu na wyjeździe podopieczni trenera Michalczyka pokonali 3:2 SMS Spała.

Mecz był bardzo emocjonujący. Bielszczanie ulegli gospodarzom w pierwszych dwóch setach i byli w trudnej sytuacji. A mogło być zupełnie inaczej, gdyby zawodnicy BBTS w otwierającej mecz partii wykorzystali piłkę setową przy stanie 26:25. Na szczęście, podopieczni Przemysława Michalczyka wzięli się w garść i wygrali trzeciego seta. Kolejne dwie partie, to już zupełna dominacja BBTS i gładkie zwycięstwo w tie-breaku.

SMS PZPS I Spała – BBTS Bielsko-Biała 2:3 (28:26, 25:20, 24:26, 14:25, 8:15)

BBTS: Warda, Walendzik, Kałasz, Owczarski, Dekker, Gutkowski, Czauderna (l) oraz Surma, Jajszczak.