Doping kibiców na własnym "podwórku" nie zmobilizował naszych siatkarzy BBTS na tyle, żeby powalczyli o medal w turnieju "Beskidy 2009". Ostatecznie zajęli piąte miejsce, a w czeskim finale wygrali zawodnicy Slavii Havirov.

W pierwszym pojedynku przeciwnikiem BBTS Bielsko-Biała był słowacki zespół Chemes Humenne. Niestety, siatkarze zza południowej granicy rozprawili się z nami w dwóch setach. Oba przegraliśmy do 22.

Drugie podejście okazało się dla nas szczęśliwsze. Podopieczni Przemysława Michalczyka wygrali z austriacką drużyną Sparkasse Hartberg. Wprawdzie pierwszy set należał go gości, ale kolejne dwa toczyły się pod dyktando bielszczan.

Szansę na walkę o podium BBTS zaprzepaścił w meczu z zespołem z Hawirzowa. Przegrana zepchnęła gospodarzy do walki o piąte miejsce. Choć kibice mieli nadzieję do samego końca, gdyż po dwóch setach był remis, a ostatni zacięty pojedynek przegraliśmy 16:18.

Bielszczanom pozostała więc walka z Rafako Racibórz o piąte miejsce w turnieju. Spotkanie nie należało do najłatwiejszych. Pierwszego seta wygrali siatkarze Rafako. Drugiego zaś pewnie wygraliśmy do 18. Decydująca więc okazała sie trzecia część spotkania. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy przy wyniku 19:24 dla gości bielszczanie zaczęli odrabiać punkt za punktem,  doprowadzając w końcu do remisu! Ostatecznie BBTS wygrał tę część spotkania 33:31. Czwartego seta wygraliśmy już bez wysiłku i tym samym zapewniliśmy sobie piątą lokatę w turnieju.

Wczorajszy mecz o złoty medal był czeską potyczką. Najlepszym zespołem turnieju „Beskidy 2009” została ekipa Slavii Havirov, którym 0:3.ulegli ich rodacy z Czeskich Budziejowic. Trzecie miejsce na podium zajęli siatkarze Sparkasse Hartberg, którzy pokonali Pragę Volleyball  3:2.