Bialska „Stal” pokonała wczoraj na wyjeździe MRKS Czechowice-Dziedzice 3:1. Był to trzeci mecz III rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała. W szóstej serii spotkań bielskiej „okręgówki” strzelono aż 30 bramek.

Piłkarze Marka Mandli dosyć pewnie rozprawili się z beniaminkiem IV-ligi, MRKS Czechowice-Dziedzice. W ósmej minucie meczu bielszczanie prowadzili różnicą dwóch goli. W drugiej połowie kontrolowali grę i dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka arbitra.

MRKS Czechowice-Dziedzice – BKS Stal Bielsko-Biała 1:3 (0:2)
0:1 Wawrzyniak (6 min.)
0:2 Wojtków (8 min.)
1:2 Szczęsny (50 min.)
1:3 Musiał (78 min.)

Mecze III rundy PP rozegrane w innych terminach:
Pasjonat Dankowice – LKS Czaniec 0:2 (0:2)
Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Zapora Porąbka 7:1 (2:1)
Drzewiarz Jasienica – Rekord Bielsko-Biała (9 września, g.16.30)

W bielskiej „okręgówce” rozegrano wczoraj szóstą kolejkę spotkań. Najciekawiej zapowiadał się pojedynek Spójni Landek z Morcinkiem Kaczyce. Dwie czołowe drużyny ligi podzieliły się punktami. Remis ów skrzętnie wykorzystała ekipa Czarnych-Górala Żywiec, która w wyjazdowym spotkaniu pokonała Wisłę Ustroniankę 2:1. Tym samym żywczanie wygodnie rozsiedli się w fotelu lidera „okręgówki”.

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach odniósł beniaminek bielskiej ligi okręgowej, Halny Przyborów. Halny pokonał innego beniaminka, Tempo Puńców 2:0. W ślad za kolegami z pierwszej drużyny podążają rezerwy Podbeskidzia, które zaledwie zremisowały z Cukrownikiem Chybie 1:1. Grad bramek padł natomiast w Radziechowach, gdzie miejscowy LKS rozgromił Pasjonata Dankowice 6:1. W szóstej kolejce strzelono łącznie aż 30 goli.