Fatalnie w tym sezonie spisuje się drużyna Podbeskidzia. Po nieudanych meczach ligowych, nadeszła klęska w wyjazdowym spotkaniu I rundy Pucharu Polski. W Otwocku piłkarze Marcina Brosza okazali się słabsi niż miejscowy II ligowy Start.

Mecz ułożył się doskonale dla gospodarzy. W 2. minucie rzut wolny egzekwował Wojciech Wocial. Mimo, że strzał nie wydawał się trudny do obrony, to jednak trafił do bramki strzeżonej przez Łukasza Merdę.

Na sekundy przed zakończeniem pierwszej części gry bielszczanie wyrównali. Dariusz Kołodziej w swoim stylu uderzał na bramkę Dawida Bułki. Były golkiper Podbeskidzia sparował strzał „Kołka”, lecz przy dobitce Clemence’a Matawu był bezradny. Mimo sporej przewagi, podopieczni Marcina Brosza tylko remisowali do przerwy z niżej notowanym rywalem.

Druga odsłona spotkania była wyrównana. Na prowadzenie mogli wyprowadzić gości Piotr Malinowski i Łukasz Matusiak. Było to jednak przysłowiowe „bicie głową o mur”. To, co nie udało się piłkarzom Podbeskidzia, udało się w 80. minucie Luke Uzomie. Czarnoskóry pomocnik Startu, znany również z występów w Bielsku-Białej, potężnie huknął z 15 metrów i w Otwocku doszło do niespodzianki sporego kalibru.

Tradycji stało się zadość. Piłkarze Marcina Brosza trzeci sezon z rzędu kończą rozgrywki Pucharu Polski w pierwszej rundzie. W innych meczach również dochodziło do niespodzianek, a wręcz sensacji. Ale czy jest to jakieś wytłumaczenie dla słabej postawy drużyny Podbeskidzia?

Start Otwock 2-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
1:0 - Wojciech Wocial 3'
1:1 - Clemence Matawu 44'
2:1 - Uzoma Christian Luke 82'

Start: 1. Dawid Bułka - 2. Bartosz Bobrowski, 18. Tomasz Karaś, 19. Adam Warszawski, 14. Paweł Nowotka - 22. Sebastian Kęska, 3. Piotr Stańczuk, 8. Wojciech Wocial (90, 6. Łukasz Choiński), 20. Jarosław Mazurkiewicz - 10. Christian Okafor-Agu (61, 9. Uzoma Christian Luke), 13. Jan Endzelm (68, 7. Piotr Sobótka).

Podbeskidzie: 25. Łukasz Merda - 7. Juraj Dančík, 6. Paweł Baranowski, 3. Łukasz Ganowicz, 17. Michał Osiński - 11. Damian Świerblewski (54, 8. Piotr Malinowski), 9. Łukasz Matusiak, 4. Clemence Matawu, 10. Dariusz Kołodziej (66, 19. Piotr Rocki), 20. Ndabenkulu Ncube (84, 22. Martin Matúš) - 23. Piotr Bagnicki.

żółte kartki: Warszawski, Bobrowski, Kęska - Matusiak.