Kolejny raz piłkarze TS Podbeskidzie Bielsko-Biała okazali się równorzędnym przeciwnikiem dla zespołu z ekstraklasy. Dzisiaj popołudniu „Górale” zremisowali w Bytomiu z miejscową Polonią 1:1.

Marcin Brosz od pierwszych minut desygnował do gry piłkarzy, którzy już za tydzień powinni wybiec na murawę stadionu w Nowym Sączu. Początkowa faza spotkania to przewaga gospodarzy. Bytomianie, głównie za sprawą Grzegorza Podstawka, nieprzerwanie defensorów Podbeskidzia. „Górale” w końcu otrząsnęli się z przewagi Polonii i ruszyli do śmielszych ataków. W końcowych minutach boiskowej walki Damian Świerblewski po raz pierwszy zagroził bramce Juraja Balaza. Popularny „Świerbel” uderzał na bramkę z 16 metrów, lecz futbolówka minimalnie minęła słupek. W ostatnich sekundach pierwszej odsłony gry w sytuacji „sam na sam” z golkiperem Polonii stanął Ndabenkulu Ncube. Niestety i tym razem piłka nie zatrzepotała w siatce przeciwnika.

Wraz ze wznowieniem drugiej części meczu w jedenastce „Górali” pojawili się Piotr Bagnicki i Bernard Ocholeche. Ten pierwszy potrzebował nieco ponad pięciu minut, aby wpisać się na listę strzelców. Nowy snajper bielszczan wpakował piłkę do pustej bramki, po doskonałym podaniu Damiana Świerblewskiego. Radość gości z prowadzenia nie trwała długo. Trzy minuty później tablica świetlna wskazywała już rezultat remisowy. Błąd bielskiej defensywy bezwzględnie wykorzystał Szymon Sawala. Kolejne minuty tego meczu kontrolnego przebiegały pod znakiem przewagi podopiecznych trenera Szatałowa. Dużo fermentu pod bramką Łukasza Merdy narobił były zawodnik bielszczan - Marcin Radzewicz. „Górale” sporadycznie odgryzali się kontratakami, lecz wynik meczu nie uległ zmianie.

Warto odnotować, ze w składzie drużyny Marcina Brosza pojawił się nowy zawodnik. Jest nim 22-letni napastnik rodem z Brazylii - Flávio Torres Ribeiro "Flávio". Piłkarz ten niedawno był testowany przez Legię Warszawa. Paradoksalnie, w tym sprawdzianie wystąpił w barwach Znicza Pruszków i w sparingu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki zdobył nawet gola. Popularny „Flavio” nie znalazł jednak uznania w Warszawie i swoich sił próbował także w Polonii Bytom. Piłkarza występującego dotychczas w klubie Associaçao Atlética Iguan (liga stanowa stanu Parana) reprezentuje Mirosław Trzeciak.

Polonia Bytom 1-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Szymon Sawala 54 - Piotr Bagnicki 51

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Łukasz Merda - Sławomir Cienciała, Bartłomiej Konieczny, Paweł Baranowski, Juraj Dančík (68 Michał Osiński) - Damian Świerblewski (73 Flávio Torres Ribeiro "Flávio"), Ndabenkulu Ncube (73 Łukasz Matusiak), Rafał Jarosz (46 Bernard Obiado Ocholeche, 77 Łukasz Ganowicz), Clemence Matawu (71 Piotr Rocki), Piotr Malinowski - Sylwester Patejuk (46 Piotr Bagnicki).