Maja Rasińska, judoczka z Bielska-Białej, zdobyła wczoraj brązowy medal na Europejskim Festiwalu Młodzieży w fińskim mieście Tampere.

Maja już niejednokrotnie udawadniała, że jest młodą, utalentowaną zawodniczką. Tym razem startując w kategorii -48kg zajęła trzecie miejsce na 10. Europejskiego Festiwalu Młodzieży w fińskim mieście Tampere. W tej kategorii razem z naszą bielską reprezentantką startowały 24 zawodniczki.

Zawodniczka bielskiej „Gwardii” przegrała tylko jedną walkę i stanęła na najniższym stopniu podium razem z Austriaczką Cristiną Huck. Najlepsza tym razem okazała się Włoszka Odette Giuffrida, która pokonała w finale Chorwatkę Darię Mezhetskayą.

Judo jest jedną z dziewięciu dyscyplin letniej edycji EYOF. European Youth Olympic Festival, czyli Europejski Festiwal Młodzieży, to międzynarodowa młodzieżowa impreza sportowa rozgrywana co dwa lata. Zawodnikami na tej imprezie mogą być młodzi ludzie w wieku 13 do 17 lat z 48 krajów zrzeszonych w Europejskim Komitecie Olimpijskim. EFM posiada edycje letnie i zimowe.

Pierwsza edycja letnia rozegrana została w roku 1991 w Brukseli, a zimowa w 1993 we włoskiej Aoście. W 2009 r. festiwal rozegrany został w Polsce, zimowe rozgrywki odbywały sięw Bielsku-Białej, Cieszynie, Tychach, Szczyrku i Wiśle. O zimowym festiwalu w Polsce pisaliśmy w artykule "Dziś zapalą znicz"