Rekord Bielsko-Biała zremisował 1:1 w swoim pierwszym meczu sparingowym. Przeciwnikiem podopiecznych Wojciecha Boreckiego była w Cieszynie młodzieżowa ekipa Polonii Bytom. W następnym sparingu umiejętności rekordzistów sprawdzi TS Podbeskidzie.

Pierwsza odsłona meczu zakończyła się prowadzeniem młodych bytomian 1:0. W 67 minucie do wyrównania doprowadził Szymon Kasiński. Zdobywca gola jest w klubie z Cygańskiego Lasu jednym z czterech testowanych zawodników. Ostatnio reprezentował barwy Czarnych-Górala Żywiec.

Trener sprawdzał też umiejętności Bogusława Sali (LKS Radziechowy), Jakuba Pilcha (Drzewiarz Jasienica) i Andrzeja Maślorza (Podbeskidzie). Przeciwko drużynie z Młodej Ekstraklasy wystąpił także nowy nabytek bielszczan - Patryk Rumiński. Ten 23-letni stoper jest wychowankiem Zagłębia Sosnowiec, a do Bielska-Białej trafił z Beskidu Skoczów.

W najbliższą sobotę piłkarze Rekordu rozegrają aż dwa sparingi. Wojciech Borecki podzieli swoją kadrę na dwie części. Jeden skład zmierzy się z Drzewiarzem w Jasienicy, drugi zaś pojedzie do Dankowic na potyczkę z TS Podbeskidzie. W tym meczu w drużynie „Górali” wystąpią zawodnicy testowani oraz ci, którzy tego samego dnia nie zagrają z Ruchem Chorzów.

Rekord Bielsko-Biała – Polonia Bytom (ME) 1:1 (0:1)
Gol dla Rekordu: Kasiński

Skład Rekordu: (I połowa) Jacak - Jodłowiec, Kania, Jarczyk, Bogdan, sprawdzany zawodnik, Jaroś, Palarczyk, Chrobaszczyk, Pilch, Maślorz (II połowa): Wnętrzak - Kasprzycki, Rumiński, Waliczek, Sala, Olszowski, Stajerski, Ceglarz, Kasiński, Zieliński, Lech.