Kolejny pięciosetowy horror zafundowały kibicom w Muszynie dwie najlepsze ekipy bieżącego sezonu. Niestety, po raz kolejny minimalnie słabszym zespołem okazały się bielszczanki i tym samym siatkarki BKS Aluprof muszą zadowolić się jedynie srebrnym medalem mistrzostw Polski.

Przed rozpoczęciem finałowych potyczek play-off eksperci uważali, że faworytkami są siatkarki BKS. Niestety, rzeczywistość okazała się brutalna. Historia powtórzyła się aż trzykrotnie. Siatkarki z Muszyny zwyciężały w każdym z finałowych meczów w stosunku 3:2.

Początek dzisiejszego meczu był nieco inny niż w dwóch poprzednich starciach. W Bielsku-Białej pierwsze partie dwukrotnie należały do siatkarek Muszynianki. Tym razem sytuacja się odwróciła. Zwycięskie sety zostały wygrane dosyć zdecydowanie, bo do 20 i 19 punktów. Okazało się, że „Stalówki” nie najlepiej radzą sobie z presją. Podopiecznym Igora Prielożnego gorzej wiodło się, gdy miały grać „punkt za punkt” z Muszynianką. W decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowywały gospodynie.

Tak naprawdę o porażce zadecydował czwarty, przegrany set. Siatkarki ze stolicy Podbeskidzia prowadziły w tej partii aż 8:1! Niestety, w dzisiejszym meczu traciły seriami punkty, co było ich największą bolączką. Gospodynie wzięły się do pracy i w mgnieniu oka doprowadziły do stanu 10:11. Wydawało się, że mimo wszystko ten set będzie należał do Aluprofu. Zmarnowana piłka meczowa dla BKS, a następnie udane ataki m.in. Sylwii Pyci doprowadziły do trzeciego z rzędu tie-breaku.

W piątym secie bielszczanki radziły sobie przyzwoicie, obejmując prowadzenie 7:5. Po raz kolejny jednak przytrafił im się moment przestoju. Podopieczne Bogdana Serwińskiego zdobyły pięć punktów z rzędu i uzyskanego prowadzenia nie oddały już do końca. Najlepszą zawodniczką dzisiejszej partii została uznana Mariola Zenik.

Muszynianka Muszyna - BKS Bielsko-Biała 3:2 (20:25, 25:23, 19:25, 27:25, 15:11)

Muszynianka: Bełcik, Frątczak, Jagieło, Mirek, Pykosz, Pycia, Zenik (libero) oraz Plchotova, Śrutowska, Rosner, Kaczor.
Trener: Bogdan Serwiński.

BKS: Skorupa, Bamber, Horka, Barańska, Dziękiewicz, Studzienna, Sawicka (libero) oraz Waligóra, Okuniewska, Kaczmar, Gajgał, Ciaszkiewicz.
Trener: Igor Prielożny.