Piłkarze BTS Rekord awansowali do Ekstraklasy Futsalu. Zrobili to w ładnym stylu, pokonując Inpuls Alpol 4:0.

Bielszczanie nie dali żadnych szans rywalom z Siemianowic Śląskich. Trafili do bramki przeciwnika cztery razy, choć początkowo nie zapowiadało się na wysoki wynik. Siemianowiczanie lepiej czują się we własnej hali, ale nasi bramkarze Krzysztof Burnecki i Witold Zając kilka razy ratowali nam skórę.

Pierwsza bramka dla Rekordu padła w 17 minucie, po strzale Pawła Budniaka. Wynik na 2:0 podbił Jarek Piwkowski. Kolejne dwie bramki powędrowały na konto Andrzeja Szymańskiego. Pierwsza, w 34 minucie po podaniu Budniaka, kolejna tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Mecz toczył się o dużą stawkę. Od jego wyniku zależało kto zajmie pierwsze miejsce w tabeli. Tym razem przepustka do gry w Ekstraklasie trafiła w ręce chłopaków z Bielska-Białej.

BTS Rekord: Zając (Burnecki) - Piwkowski, Pawełek, Budniak, Szymański; Łysoń, Bubec, Mentel, Spórna; Lech, Sierota.