Za nami kolejny sparing Podbeskidzia Bielsko-Biała. Tym razem na bocznym, sztucznym boisku Stadionu Miejskiego w Tychach bielszczanie pokonali Kolejarza Stróże 3:1.

Wynik otworzył w 16 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego Michał Osiński. Piłka uderzona z 17 metrów wpadła w samo okienko bramki rywali. Drugi gol padł tuż po wznowieniu gry, a sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Mieczysław Sikora.

Trzecią bramkę dla Podbeskidzia zdobył w 75 minucie Łukasz Matusiak, który wykorzystał niedokładne wybicie piłki przed siebie bramkarza Kolejarza, po rzucie wolnym egzekwowanym przez Krzysztofa Chrapka. Honorowy gol dla rywali padł 4 minuty później – lekkim, technicznym strzałem z rzutu wolnego, z 25 metrów popisał się były zawodnik Górali - Tomasz Księżyc.

Podbeskidzie mogło wygrać ten mecz zdecydowanie wyżej, jednak dogodnych sytuacji nie wykorzystał m.in Sebastian Ziajka, ktory w sytuacji sam na sam strzelił minimalnie obok bramki, a chwilę wcześniej jego atomowe uderzenie z rzutu wolnego sparował na poprzeczkę bramkarz Kolejarza.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 3-1 Kolejarz Stróże
1:0 - Michał Osiński 16'
2:0 - Mieczysław Sikora 47'
3:0 - Łukasz Matusiak 75'
3:1 - Tomasz Księżyc 79'

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Joachim Mikler - Tomasz Górkiewicz (Sławomir Cienciała 61'), Paweł Baranowski (Maciej Szmatiuk 61'), Patmore Shereni (Bartłomiej Konieczny 61'), Michał Osiński (Juraj Dančík 61') - Mieczysław Sikora (Piotr Malinowski 57'), Jarosław Białek (Rafał Jarosz 57'), Damian Chmiel (Łukasz Matusiak 57'), , Paweł Żmudziński (Clemence Matawu 46') - Martin Matúš (Sebastian Ziajka 57'), Mateusz Cieluch (Krzysztof Chrapek 57').