Bielskie siatkarki pewnie pokonały mistrza Grecji w pierwszym meczu Pucharu CEV. Rewanż odbędzie się za tydzień w Grecji.

Panathinaikos Ateny, to aktualny mistrz kraju. Zespół jest niepokonany w Grecji od trzech lat. W europejskich pucharach odnosił sukcesy, ale dawno temu. W tym sezonie grecka drużyna składa się z kilku reprezentantek kraju i trzech siatkarek zagranicznych.

Bielszczanki pewnie pokonały u siebie rywala - 3:1.  - Drugiego seta sami przegraliśmy. Dlatego cieszę się z takiego wyniku, mając za przeciwnika tak mocny zespół. Jesteśmy przygotowani, aby zagrać dwa dobre spotkania z Panathinaikosem - mówił po meczu trener BKS Aluprof, Igor Prielożny.

Żeby awansować dalej, nasza drużyna musi w Grecji wygrać dwa sety. Natomiast jeżeli mecz w Atenach zakończy się zwycięstwem gospodyń 3:1, zostanie rozegrany dodatkowy złoty set (małe punkty nie są brane pod uwagę).

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Panathinaikos Ateny 3:1 (25:21, 24:26, 25:19, 25:15)

BKS Aluprof: Barańska, Dziękiewicz, Horka, Skorupa, Bamber, Gajgał, Sawicka (l) oraz Ciaszkiewicz, Okuniewska, Studzienna, Kaczmar.