Piłkarze BKS-u Stal Bielsko-Biała awansowali do trzeciej ligi! W rewanżowym spotkaniu barażowym drużyna Marka Mandli pokonała na wyjeździe MK Katowice aż 3:0.

Przypomnijmy, iż w pierwszym spotkaniu bielszczanie wygrali z katowicką drużyną 2:1. W dniu dzisiejszym pierwsza bramka dla bielskiej ekipy padła już w 10 minucie meczu, a jej autorem był Michał Matejko. Od tego momentu gospodarze próbowali  zagrażać bramce BKS-u, jednak nie potrafili się przebić przez szczelny blok defensywny drużyny gości.

W drugiej połowie, o dziwo, sytuacja na placu gry nie zmieniła się. Bielszczanie w ogóle nie myśleli o obronie tak korzystnego rezultatu. Wprost przeciwnie - z minuty na minutę stwarzali coraz to dogodniejsze okazje do zdobycia bramki. Dopiero w 70 minucie katowiczanie mogli zdobyć bramkę wyrównującą, jednak piłka po rykoszecie wylądowała na rzucie rożnym. W końcówce meczu gospodarze zostali znokautowani! Bramki Trzopa i Kozielskiego sprawiły, że BKS wygrał to spotkanie w wysokich rozmiarach i awansował do trzeciej ligi!

Skład BKS-u :
Rosół – Profic, Stemplewski, Piwkowski, Suchowski – Basiura (90. Gola), Duda, Antczak, Matejko (73. Konieczny) – Papatanasiu (79. Kozielski) – Gałgan (76. Trzop)