Wymyślony przez Agnieszkę Szóstakowską „Dom Kultury” jest placówką o bardzo szerokiej działalności kulturalnej, wychodzącej także poza sam budynek. Podstawową ideą projektu jest to, aby sztukę eksponować na różne sposoby, w różnych miejscach, by ekspozycje były interesujące, przyciągające i niekonwencjonalne. Centrum integrowałoby różne formy działalności kulturalnej. Cały budynek – w projekcie autorki – jest wielką galerią sztuki: wewnątrz, na zewnątrz, oraz w mieście; wszystko funkcjonuje jako elementy z nim kojarzone. W budynku głównym projekt przewiduje m.in. hall spełniający funkcję informacyjną, ale też traktowany jako miejsce ekspozycji dla dużych obiektów, ponadto projekt zakłada liczne przestrzenie wystawowe różnego typu; kawiarnię, która byłaby jednocześnie galerią, restaurację, miejsce na mały teatr, bibliotekę multimedialną, kawiarnię internetową oraz biura i sale edukacyjne, konferencyjne itp.
W rzeczywistości, wykorzystane do tego pomysłu budynki „Polmosu” na razie stoją puste.
Akcja pod hasłem „Kulturowe wnętrze miasta”, nastawiona na propagowanie kultury i edukację, jest akcją zaprojektowaną także przez Agnieszkę Szóstakowską. Gdyby pomysł miał szansę na realizację – akcja byłaby koordynowana przez instytucje znajdujące się w projektowanym „Domu Kultury”.
Autorka tak pisze o swoich pomysłach: „Powszechność sztuki, wprowadzenie jej na ulicę, a przez to udostępnianie szerszej publiczności, przekazywanie pewnych wartości i uświadamianie własnej przynależności kulturowej, pokazywanie alternatywy dla kultury masowej, a przez to próba nawiązania dialogu z mieszkańcami miasta i zachęcanie ich do współpracy, edukacja kulturalna i historyczna, świadomość i wiedza na temat miejsca, w którym się żyje, na temat kultury, która przynależy do tego miejsca – to jest cel akcji „Kulturowe wnętrze miasta”, która ma swój początek w „Domu kultury”.”
Agnieszka Szóstakowska urodziła się w 1980 roku w Tychach. Jest absolwentką i doktorantką Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w 2005 roku w pracowni prof. Tadeusza Kwaka. Aktualnie przygotowuje się do pracy doktoranckiej na temat nowoczesnych technologii w projektowaniu wpływających na integrację sztuk. Projektuje architekturę, architekturę wnętrz, grafikę i scenografie multimedialne, współpracując z zespołem „LOOK UP”. Mieszka w Bielsku-Białej