Trzecią porażkę w tym sezonie poniosły siatkarki BKS Bostik ZGO, które na wyjeździe przegrały z UNI Opole. Był to ostatni mecz przed świąteczną przerwą. Siatkarki z Bielska-Białej na parkiet powrócą dopiero w ostatnią sobotę grudnia.

Kto wie, jak potoczyłyby się losy całego spotkania, gdyby w pierwszej partii lepiej końcówkę rozegrały siatkarki BKS. W grze na przewagi lepsze okazały się gospodynie, które w drugim secie od samego początku pozwoliły na zbyt wiele swoim rywalkom. Siatkarki z Bielska-Białej po bardzo dobrej drugiej odsłonie, w kolejnym secie długo prowadziły (18:14), by przegrać osiem piłek z rzędu (!) i całego seta.

W czwartej odsłonie rozpędzone gospodynie nie dały się zatrzymać i trzy punkty zostały w Opolu.

W tabeli BKS jest trzeci z dorobkiem 25 punktów mając dwa punkty straty do Developresu Rzeszów (ma o jedno rozegrane spotkanie mniej) i dwa punkty przewagi nad ŁKS-em Łódź (dwa mecze rozegrane mniej).

UNI Opole - BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 3:1 (28:26, 19:25, 25:23, 25:15)

BKS: Nowicka, Pacak, Borowczak, Laak, Abramajtys, Damaske, Mazur (libero), Nowak (libero) oraz Bidias, Szczepańska-Pogoda, Stachowicz, Majkowska, Ciesielczyk.