Na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej Kamil Biliński w ostatnich minutach spotkania zapewnił Podbeskidziu wygraną w dzisiejszym spotkaniu z Chrobrym Głogów.

Pierwsze dwadzieścia minut spotkania nie było porywające. Mecz toczył się w środkowej strefie boiska, żadna z drużyn nie była w stanie zagrozić bramce przeciwnika. W ostatnim kwadransie inicjatywę przejęli goście, którzy w 42. minucie objęli prowadzenie. Sytuację sam na sam wykorzystał Mateusz Bochniak.

W ostatnich sekundach pierwszej połowy do remisu doprowadził Goku Roman, który skutecznie dobijał strzał Kamila Bilińskiego. Kapitan bielskiego zespołu był bliski wyprowadzenia „Górali” na prowadzenie w 62. minucie spotkania, ale świetną interwencją popisał się Rafał Leszczyński.

Dziesięć minut przed końcem meczu było blisko gola samobójczego po interwencji Julio Rodrigueza. W samej końcówce gola na wagę zwycięstwa zdobył Biliński po świetnej akcji Ezequiela Bonifacio.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 2:1 (1:1)
Bramki: Goku (45’), Biliński (90') - Bochniak (42’)

Podbeskidzie: Polacek - Mikołajewski, Rodriguez, Kowalski-Haberek - Bonifacio, Scalet (62, Bieroński), Frelek (83. Laskowski), Goku (76. Polkowski), Milasius (76. Gutowski) - Merebashvili (62. Janota), Biliński.

db

Foto: Szymon Jaszczurowski/TSP