Rekord w 1/16 finału Pucharu Polski zmierzy się z Pogonią Szczecin. Mecz rozegrany zostanie w Bielsku-Białej w dniach 18-20 października. 

Biało-zieloni będą jedynym reprezentantem naszego miasta w Pucharze Polski. Rekord w poprzedniej rundzie pokonał III-ligową Chełmiankę Chełm i awansował do kolejnej rundy. W piątek w PZPN odbyło się losowanie 1/16 finału, przeciwnikiem ekipy z Cygańskiego Lasu będzie ekstraklasowa Pogoń Szczecin.

Pogoń gościła już w Bielsku-Białej przy okazji rozgrywek o Puchar Polski w latach 70. Szczecinianie pokonali wówczas po dogrywce BBTS Włókniarz. - 17 września 1978 roku stadion przy ul. Młyńskiej pękał w szwach. Kibice prześcigali się, by móc zobaczyć na własne oczy pierwszoligowca, na boisku jednak nie było widać różnicy klas - pisze Paweł Bieniecki w książce „BBTS 1907 - TS Podbeskidzie 2008”.

- Bielszczanie byli równorzędnym rywalem, a do dziś słychać głosy, że zwycięstwo 2:1 osiągnięte tuż przed samym końcem dogrywki goście zawdzięczają bardziej stronniczemu sędziemu, niż własnym umiejętnościom. Po ostatnim gwizdku wielotysięczny tłum długo jeszcze czekał na arbitra (opuścił szatnię dopiero cztery godziny po meczu!) i kto wie, jaki byłby jego los, gdyby nie towarzysząca mu eskorta milicji. Bramkę dla ambitnych gospodarzy strzelił Zbigniew Suwaj - czytamy w wydawnictwie.

bak

Fot. Marek Łękawa/BTS Rekord