W niedzielę 10 lutego na kortach Beskidzkiego Klubu Tenisowego odbył się turniej dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych. Na podium znaleźli się reprezentanci naszego regionu.

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: mini tenis do lat 8 i midi tenis do lat 10. W obu grupach wiekowych wystartowało ogółem 21 zawodników. Turniej rozgrywany był według wytycznych Polskiego Związku Tenisowego w programie Tenis 10. Po wielogodzinnych zmaganiach i rozegraniu meczy grupowych została wyłoniona czwórka najlepszych zawodników.

Turniej mini tenisa należał do zawodniczek z Krakowa, w którym lepsza okazała się Pola Langiewicz pokonując w finale swoją koleżankę Weronikę Domańską 10/8, 10/7.  Pola ograła w półfinale Kubę Jędrzejczaka z Bielska- Białej po bardzo zaciętym meczu 10/9, 10/9.
W turnieju midi tenisa bezkonkurencyjna była Maja Stokłosa z Pisarzowic, która w całym turnieju nie straciła żadnego seta pokonując w finale  Mateusza Okrzesika z Żywca 10/9,10/6.

Był to już piąty turniej mini tenisa i midi tenisa organizowany przez BKT ?Advantage?, gdzie najlepsi otrzymali puchary, medale i dyplomy.

Wyniki turnieju mini tenisa:
1. miejsce - Pola Langiewicz (Kraków)
2. miejsce - Weronika Domańska (Kraków)
3. miejsce - Kuba Jędrzejczak (Bielsko-Biała) - BKT Advantage B-B
                   Zuzanna Dobija (Chrzanów)      
         
Wyniki turnieju midi tenisa:
1. miejsce - Maja Stokłosa (Pisarzowice) - BKT Advantage B-B
2. miejsce - Mateusz Okrzesik (Żywiec)
3. miejsce - Cyprian Kotfis (Oświęcim) - BKT Advantage B-B
                   Zuzanna Pyclik (Bielsko-Biała)

red