W dniach 23-24 lutego w Zubercu na Słowacji odbyły się Mistrzostwa Polski Psich Zaprzęgów w sprincie na śniegu. Na starcie stawiło się w sumie ok. 100 zawodników z Polski, Słowacji, Czech, Austrii, Węgier i Luksemburgu.

Zawody zostały zorganizowane w ramach WSA Eurocup i Zuberec Cup, a impreza odbywała się w Muzeum Oravskej Dediny, gdzie codziennie tłumy turystów kibicowały wszystkim zawodnikom. Sekcję Psich Zaprzęgów Trango reprezentowało dwóch zawodników. Agnieszka Jarecka wystartowała z Polą w skijoringu. Po pierwszym dniu zajmowała pierwsze miejsce z czterosekundową przewagą nad Czeszką. W drugim dniu pomimo ciężkich warunków śniegowych i wysokiej temperatury utrzymała swoją pozycję i powiększyła o ponad dwie minuty przewagę nad drugą zawodniczką. Warto dodać, że w klasie skijoringu nie było podziału na kobiety i mężczyzn, wszyscy zawodnicy rywalizowali ze sobą w jednej klasie, a Agnieszka uzyskała najlepszy czas.

Grzegorz Hachoł postawił na zaprzęg złożony z czterech psów i wystartował w klasie C. Po pierwszym dniu zajmował czwartą pozycję wśród wszystkich zawodników oraz trzecią lokatę wśród Polaków. Drugiego dnia zawodów polska komisja podjęła decyzję na wniosek wszystkich polskich zawodników klasy C o anulowaniu niedzielnych startów (zły stan nawierzchni trasy połączony z dużym nasłonecznieniem bezpośrednio przez startami). Rezultaty w klasie C z pierwszego dnia zawodów zostały uznane za wyniki końcowe Mistrzostw Polski 2013 i Grzesiek został drugim wicemistrzem Polski.

Wyniki zawodów dostępne są tutaj. Nasz portal jest partnerem medialnym sekcji.