Wciąż szuka wzmocnień Jan Furlepa, szkoleniowiec BKS Stal Bielsko-Biała. Trzecioligowiec chciał w swoich szeregach Mariusza Sachę, a niewykluczone jest zgłoszenie do rozgrywek Piotra Czaka.

Stal w przerwie zimowej wzmocnili: bramkarz Krzysztof Kozik, pomocnik Przemysław Brychlink oraz młody Seweryn Caputa z A-klasowego Sokoła Buczkowice. Ponadto z pierwszą drużyną trenują juniorzy: pomocnicy Jakub Góralczyk i Arkadiusz Krupa oraz napastnik Michał Warchał. - Chcemy budować zespół w oparciu o zawodników z regionu. To oni mają stanowić o naszej sile. Niezapominamy również o stawianu na wychowankach, bowiem ten aspekt w ostatnich latach w BKS-ie nie wyglądał najlepiej - mówi w rozmowie z nami trener Furlepa.

Szkoleniowiec trzecioligowca wciąż jednak szuka wzmocnień na poszczególne pozycję. - W zasadzie w każdej formacji ktoś by się przydał - mówi i dodaje: Mamy na oku kilku kandydatów, ale o nazwiskach mówić nie chcę. Są trzy tygodnie by nieco poszerzyć kadrę. Czy wobec kontuzji Kamila Sornata sztab bialan nie myślał o wypożyczeniu Damiana Byrtka z Podbeskidzia? - Był temat, ale innego zawodnika związanego z tym klubem, który prawdopodobnie trafi do Polonii Bytom - opisuje Furlepa.

Tymczasem wobec kontuzji Marcina Gęsikowskiego i Dawida Lecha, niewykluczone jest zgłoszenie do rozgrywek Piotra Czaka, który prezentuje świetną formę w sparingach. - Piotrek daje dobre zmiany i być może zgłosimy go do rozgrywek. W trudnych momentach w lidze, gdy dojdą kartki czy kontuzje jego pomoc, doświadczenie może okazać się dla nas bardzo ważne - kończy.

bak