Na basenie "Start" w Cygańskim Lesie 19 czerwca odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta w pływaniu szkół podstawowych i gimnazjalnych. Rywalizacja była niezwykle zacięta.

Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, oprócz działalności ratowniczej, szkoleniowej i profilaktycznej, organizuje także wydarzenia popularyzujące pływanie. Są to przede wszystkim coroczne zawody dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, odbywające się zwykle w kwietniu, oraz dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów ? organizowane najczęściej w czerwcu.

W tym roku ?Otwarte Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w pływaniu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych? Beskidzkie WOPR zorganizowało 19 czerwca, na pływalni ?Start? w Cygańskim Lesie. Współorganizatorami imprezy były: Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

O 12 kompletów medali i dyplomów rywalizowało 211 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 20 szkół podstawowych oraz 119 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 12 gimnazjów. Otwarty charakter zawodów dał możliwość zaprezentowania umiejętności pływackich, nie tylko uczniom bielskich szkół, ale także młodzieży szkolnej z Buczkowic, Bujakowa, Jasienicy, Kóz i Szczyrku.

Puchar za zajęcie I miejsca w punktacji łącznej szkół podstawowych zdobyła SP nr 13 im. Władysława Jagiełły. II miejsce w tej klasyfikacji zajęła SP nr 36 w ZSO im. Armii Krajowej, a III miejsce ? SP nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Kozach.

W punktacji łącznej szkół gimnazjalnych puchar za zajęcie I miejsca zdobyło Gimnazjum nr 16 im. Stefana Banacha. II miejsce w tej klasyfikacji zajęło Gimnazjum nr 11 im. Jerzego Kukuczki, a III miejsce ? Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kozach.