Pierwsze Mistrzostwa Amatorów Bielska-Białej w jeździe figurowej na lodzie przeszły do historii, a ich triumfatorką została Alicja Turkowska. W finale wystartowało sześć zawodniczek wyłonionych z eliminacji kończących dwutygodniowy kurs łyżwiarstwa figurowego, w którym  wzięło udział 130 uczestników.

Przed występem Klaudii Gryczki, Kingi i Oliwi Koźmińskich, Karoliny Motyki, Zuzanny Pyclik i Alicji Turkowskiej, kibice mogli zobaczyć pokaz w wykonaniu wicemistrzyni Polski w klasie wstępnej Amelii Konik, reprezentującej Uczniowski Klub Łyżwiarstwa Figurowego "Unia Oświęcim". Następnie odbyło się losowanie numerów startowych "ukrytych? w kalendarzach z "Reksiem?. Kiedy było już wiadomo w jakiej kolejności wystartują zawodniczki, przyszedł czas na oficjalne otwarcie zawodów. Dokonał tego przewodniczący Komisji Sędziowskiej, oceniającej 11 elementów, wykonywanych przez każdą z zawodniczek. Były to: jazda przodem zakończona hamowaniem, jazda tyłem, przekładanka przodem, bocian, jaskółka, wyciągnięcie nogi do tyłu, wyciągnięcie nogi do boku, pistolet, piruet stany, cyrkiel i podskok z obrotem.

Po podliczeniu punktów okazało się, że najlepiej zaprezentowała się Alicja Turkowska, wyprzedzając Klaudię Gryczkę, Zuzannę Pyclik, Kingę Koźmińską, Karolinę Motykę i Oliwię Koźmińską. Pokonanych w tej rywalizacji jednak nie było. Najlepsza trójka została nagrodzona medalami, wszystkie uczestniczki finału otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Wygrała jednak? radość z aktywnego wypoczynku.

For: um.bielsko.pl

red