Międzynarodowe Mistrzostwa Wiednia w Pływaniu na basenie 50 m nie obyły się w tym roku bez przedstawiciela Bielska-Białej. Brąz w stolicy Austrii wywalczyła Natalnia Działkowska.

Wśród 632 zawodników z 7 krajów europejskich pojawiła się zawodniczka UKS Nowy Klub Pływacki Natalia Działkowska. Bielska pływaczka startowała czterokrotnie w grupie wiekowej roczników 2001-2002. Wielki sukces osiągnęła w konkurencji 50 m stylem dowolnym, w której stanęła na podium ulegając tylko swym rówieśniczkom z Austrii i Słowacji. Niewiele do medalu zabrakło bielszczance na dystansie 50 m stylem klasycznym, gdzie zadowolić musiała się czwartym miejscem.

W konkurencji 200 m stylem klasycznym Natalia zajęła miejsce ósme, a na 50 m stylem motylkowym miejsce jedenaste. Trzeba dodać, że zawody tradycyjnie odbywały się na otwartym basenie, a zimno, wiatr i częsty deszcz nie ułatwiały startów pływakom i utrudniały osiąganie dobrych rezultatów. Tym większy jest to sukces naszej zawodniczki.