W niedzielę, 2 czerwca na kortach klubu tenisowego Slavia Ruda Śląska odbyły się Mistrzostwa Śląska do lat 8, 9 i 10. Świetny wynik w zawodach zanotował zawodnik BTS Wielki Szlem, Igor Kubalka.

Mecze rozgrywane były w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Mocno świeciło słońce, a temperatura przekraczała 30 st.C i nie wszyscy tenisiści wytrzymali kondycyjnie. W kategorii do lat 9 /miditenis/ nie miał sobie równych reprezentujący nasze miasto i klub tenisowy "Wielki Szlem" Igor Kubalka, który wygrał wszystkie mecze, a w finale pokonał swojego "odwiecznego" rywala Mateusza Okrzesika z Żywca w setach 2:1. Tym samym Igor odebrał puchar i tytuł Mistrza Śląska.

Startując w starszej kategorii do lat 10 /krasnale/, po zajęciu drugiego miejsca w grupie /jedna porażka z Filipem Wroną z Katowic/ Igor Kubalka awansował do małego finału , czyli  gry o trzecie miejsce, wygrywając w setach 2:1. W dużym finale zwyciężył Martyn Pawelski z Zabrza, pokonując Filipa Wronę z Katowic 2:0 w setach. To wielki sukces Igora i jego trenera Przemysława Głowackiego z klubu tenisowego "Wielki Szlem". 8-letni zawodnik z Bielska-Białej był najmłodszy w stawce startujących tenisistów. Pokazał wiele dojrzałych zagrań tenisowych, dużą wytrzymałość fizyczną i odporność psychiczną niespotykaną w tym wieku u dzieci.