Bogdan Kłys jest wśród osób, które kandydują w konkursie na stanowisko prezesa Górnika Zabrze. Były prezes Podbeskidzia ma aż ośmiu kontrkandydatów. Nowego prezesa 14-krotnego mistrza Polski wyłoni rada nadzorcza klubu.

O kandydaturze Kłysa nieoficjalnie donosi serwis twojezabrze.pl. Oprócz byłego prezesa Podbeskidzia o stanowisko w Górniku walczy m.in. Bartosz Sarnowski i Marek Szczerbowski - to byli prezesi odpowiednio Górnika i GKS-u Katowice. Łącznie w konkursie swoje kandydatury miało złożyć aż dziewięć osób.

Od kandydatów wymagano m.in. doświadczenia w organach spółek kapitałowych, wiedzy merytorycznej z zakresu funkcjonowania spółek prawa handlowego, znajomości zagadnień związanych z zarządzaniem i doświadczenie w kierowaniu zespołami pracowników czy znajomości zagadnień odnoszących się do zarządzania spółkami prawa handlowego. Dodatkowym atutem będzie zarządzanie klubem piłkarskim.

Kandydaci, którzy zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu, odbędą rozmowę kwalifikacyjną z radą nadzorczą spółki. Nowego prezesa klubu wyłoni rada nadzorcza Górnika Zabrze.

bb