Już 9 czerwca zainagurowany zostanie trzeci sezon LOTTO Superlgi! W tym roku organizatorzy wprowadzili wiele zmian i nowości. Dwukrotny mistrz Polski - BKT Advantage Bielsko-Biała, swój pierwszy mecz rozegra na wyjeździe.

W sezonie 2024 w rozgrywkach weźmie udział 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Obrońcy tytułu trafili do grupy, w której zagrają z drużynami ze Złotoryi, Zielonej Góry, Łodzi i Poznania. Runda zasadnicza obejmuje pięć kolejek, co oznacza, że w tegorocznym sezonie każda drużyna rozegra cztery spotkania.

Zwycięzcy grup awansują do turnieju finałowego Final Four, a drużyny z miejsc 2-3 zagrają w fazie „play-off” z ekipami z drugiej grupy o pozostałe dwa bilety do finału. Zmienia się również formuła rozgrywek. W tym roku spotkania między drużynami będą rozgrywane do trzech wygranych, a więc podczas jednego dnia meczowego odbędzie się maksymalnie 5 meczów. Rozgrywane będą dwa mecze singlowe (męski i żeński), dwa mecze deblowe (męski i żeński), a przy wyniku 2:2 - mecz mikstowy będzie decydujący.

Wszystkie spotkania rozegrane zostaną na jednym korcie. Jeśli chodzi o skład aktualnych mistrzów Polski, to w stosunku do poprzednich sezonów, włodarze klubu, dokonali kilku kosmetycznych zmian. Oczywiście nie zabraknie filarów drużyny z Katarzyną Kawą oraz Mają Chwalińską na czele. Ponadto wystąpią ,,weterani’’ - Jozef Kovalik i Viktoria Hruncakova, a także znany kibicom tenisa na całym świecie Jiri Vesely. Dodatkowo bielszczanie wzmocnili swój skład o Polaków - Martę Leśniak oraz Pawła Juszczaka.

Terminarz rozgrywek:
- 9 czerwca BAZALT ZTT Złotoryja - BKT Advantage
- 16 czerwca BKT Advantage - KT Royal Zielona Góra
- 30 czerwca PTP Łódź - BKT Advantage
- 28 lipca BKT Advantage - WKS Grunwald Poznań

bb