Filip Waluś, czołowy piłkarz walczącego o awans Rekordu, latem trafi do Warty Poznań. W tym sezonie skrzydłowy zdobył osiem goli i zanotował pięć asyst przy golach kolegów. Utalentowany piłkarz odejdzie z bielskiego klubu niemal za darmo.

Stanie się tak, bo w czerwcu kontrakt skrzydłowego łączący go z klubem z Cygańskiego Lasu dobiegnie do końca. Z tej sytuacji skorzysta ekstraklasowicz, który - według nieoficjalnych informacji - podpisał już kontakt z 19-latkiem. Rekord na całej transakcji zarobi 50 tys. zł, które stanowić będą ekwiwalent za wyszkolenie piłkarza, który do klubu trafił latem 2020 roku z juniorskich drużyn Rozwoju Katowice.

Waluś pod koniec sezonu 2020/21 jako 16-latek zadebiutował na trzecioligowym szczeblu, a w kolejnym sezonie zaliczył łącznie 10 ligowych występów. W kampanii 2022/23 w połowie ligowych spotkań wybiegał w podstawowej jedenastce, a w tym sezonie jest czołowym piłkarzem ekipy Dariusza Klaczy.

Najprawdopodobniej jego sprowadzenie do Warty Poznań to zasługa Łukasza Piworowicza, który przez dwa lata był dyrektorem sportowym w Podbeskidziu i często gościł na meczach Rekordu.

bak