Podbeskidzie przegrało dziś na wyjeździe z Wisłą Kraków. Na cztery kolejki przed końcem sezonu piłkarze z Bielska-Białej wciąż tracą do bezpiecznego miejsca osiem, a właściwie to dziewięć punktów, bo mają gorszy bilans z Polonią Warszawa.

Podobnie jak w kilku poprzednich spotkaniach piłkarze Podbeskidzia bramkę stracili już w pierwszych minutach meczu, gdy Jesus Alfato pokonał Patryka Procka strzałem z bliskiej odległości. Goście niespodziewanie wyrównali w 26. minucie. Błąd obrońcy Wisły wykorzystał Miroslav Ilicić, który przejął podanie granie w poprzek boiska i następnie pięknym lobem z ok. 20 metrów skierował piłkę do bramki.

Wisła ponownie wyszła na prowadzenie kilka minut później, gdy Angel Rodado wykorzystał podanie Bartosza Jarocha. W doliczonym czasie drugiej połowy wynik spotkania ustalił Patryk Gogół.

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (2:1)
Bramki: Alfaro (16'), Rodado (32'), Gogół (90') - Ilicić (26')

Podbeskidzie: Procek - Hlavica (61. Jodłowiec), Mikołajewski, Senić, Tomasik - Ziółkowski (46. Willmann), Małachowski (83. Misztal), Zając (65. Bida), Liszka (46. Banaszewski), Martinaga - Ilicić.

bb