W pierwszym meczu, którego stawką jest brązowy medal mistrzostw Polski siatkarki BKS Bostik ZGO pokonały w hali pod Dębowcem ekipę Grot Budowlanych Łódź. To było dobre spotkanie w wykonaniu gospodyń, które odniosły łatwe zwycięstwo.

Premierowa odsłona rozgrywana była pod dyktando gospodyń, które świetnie radziły sobie w polu serwisowych oraz grały blokiem (osiem punktów). W drugim secie wydawało się, że do odrabiania strat ruszyły zawodniczki z Łodzi, które początkowo zbudowały przewagę (14:11) i szybko ją roztrwoniły. Bardzo skuteczna gra zwłaszcza Kertu Laak doprowadziła do wygranej w drugiej partii spotkania.

Trzecia partia miała podobny przebieg do drugiej. Ponownie przyjezdne zdobyły kilka punktów przewagi, które roztrwoniły w środkowej fazie seta. Mecz zakończył as serwisowy świetnie dysponowanej Laak.

Drugie spotkanie rozegrane zostanie w najbliższy wtorek w Łodzi.

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:20, 25:20)
Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 1:0 dla BKS

BKS: Nowicka, Pacak, Borowczak, Laak, Majkowska, Damaske, Mazur (libero) oraz Bidias.