Trzech setów potrzebowały siatkarki BKS Bostik ZGO, aby wygrać wyjazdowy mecz z UNI Opole i awansować do półfinału fazy play-off. Dzięki temu w Wielką Sobotę będą mogły szykować się do świąt, a nie rozgrywać decydujące spotkanie.

W pierwszym secie przyjezdne szybko odskoczyły (7:4) i... roztrwoniły przewagę (15:15). Od tego momentu w polu zagrywki zameldowała się atakująca Kertu Laak i siatkarki BKS zdobyły kluczowe kilka punktów z rzędu siegając po wygraną w premierowej odsłonie. W drugim secie to UNI Opole prowadził już różnicą kilku punktów (20:13), a zawodniczki z Bielska-Białej zdołały doprowadzić do remisu i wygrać partię.

Trzeci set miał przebieg podobny do pierwszej odsłony z tą różnicą, że w decydującym momencie w polu zagrywki pojawiła się Julia Nowicka. Dwa asy kapitan pozwoliły odskoczyć od rywalek i wygrać mecz. Najskuteczniejsza w zespole BKS była Paulina Damaske (17 punktów) oraz Laak (11 punktów).

W półfinale BKS zmierzy się z wygranym pary PGE Rysice Rzeszów - MOYA Radomka Radom (pierwszy mecz wygrały Rysice). Mecze rozegrane zostaną w terminach 2, 5 i - w przypadku remisu - 9 kwietnia.

UNI Opole - BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25)
Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 2:0 dla BKS

BKS: Nowicka, Pacak, Borowczak, Majkowska, Laak, Damaske, Mazur (libero) oraz Abramajtys, Stachowicz, Szczepańska-Pogoda.