W dniach 17-18 lutego na kortach Beskidzkiego Klubu Tenisowego w Bielsku-Białej zainagurowano już V edycję turnieju dla dzieci do lat 10 SIRO KIDS CUP.

Tym razem patronat nad rozgrywkami objęła jedna z najbardziej utytułowanych i doświadczonych polskich tenisistek, obecnie sklasyfikowana na 196 miejscu w rankingu WTA - Katarzyna Kawa. Przez dwa dni od świtu do zmierzchu w czterech kategoriach z podziałem na wiek uczestników - niebieskiej, czerwonej, pomarańczowej oraz zielonej wzięło udział łącznie 95 młodych adeptów tenisa. Jak zwykle nie zawiedli zawodnicy reprezentujący barwy gospodarzy BKT Advantage stając niejednokrotnie na podium.

W kategorii zielonej wśród chłopców zwyciężył Liam Filuś, a miejsce trzecie wywalczył Julian Włodarski. Z kolei w klasyfikacji dziewcząt na drugim miejscu na podium stanęła Tereza Bilovus, a tuż za nią uplasowała się Aleksandra Adamowicz. W grupie czerwonej puchar za drugą lokatę odebrała Oliwia Borkowska, podobnie jak Jan Strzelczyk grający w najmłodszej, niebieskiej, kategorii wiekowej.

Pełne wyniki dostępne na stronie Polski Związek Tenisowy - TUTAJ. W całym cyklu zaplanowano w sumie cztery turnieje, które rozegrane zostaną od lutego do czerwca, kiedy to odbędzie się wielki finał, w którym do wygrania będą wartościowe nagrody ufundowane przez firmę SIRO-BIELSKO.