Bez starty seta kolejne zwycięstwo do swojego dorobku dopisały w piątek siatkarki BKS Bostik ZGO. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została kapitan zwycięskiej drużyny Julia Nowicka. Ekipa z Bielska-Białej w tabeli jest druga.

Pierwsza partia miała wyrównany przebieg. Dopiero w końcowce siatkarki BKS za sprawą ataków Kertu Laak, Pauliny Damaske i Regiane Bidias zdołały sięgnąć po zwycięstwo w premierowej odsłonie. Drugi set był jednostronnym widowiskiem, w którym podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka gładko zwyciężyły.

Gospodynie z animuszem rozpoczęły trzecią odsłonę i utrzymywały przewagę (19:14). Wtedy do odrabiania strat wziął się zespół BKS, który nie mylił się w ataku i bezlitośnie wykorzystywał błędy rywalek.

Najwięcej punktów w zespole BKS zdobyła Kertu Laak (16) oraz Paulina Damaske (11).

Moya Radomka Radom - BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 0:3 (22:25, 19:25, 22:25)

BKS: Nowicka, Ciesielczyk, Majkowska, Borowczak, Damaske, Laak, Mazur (libero) oraz Bidias, Abramajtys, Szczepańska - Pogoda, Stachowicz, Pacak.