To było kolejne świetne spotkanie w wykonaniu siatkarek z Bielska-Białej, które dziś wieczorem na wyjeździe pokonały PGE Rysice Rzeszów. Dzięki wygranej zawodniczki BKS wyprzedziły przeciwniczki i awansowały na drugie miejsce w tabeli.

Pierwsza partia wyrównana. W środkowej fazie seta na moment prowadzenie objęły Rysice, ale potem pięć punktów z rzędu zdobył zespół BKS, co okazało się kluczowe w kontekście wygranej w secie. Druga partia została gładko wygrana przez zespół z Bielska-Białej. W ataku brylowała Paulina Damaske, świetnie rozgrywała Julia Nowicka a niekwestionowaną królową bloku okazała się Joanna Pacak.

Trzecia odsłona to przebudzenie zespołu z Rzeszowa, który po początkowej grze punkt za punkt (7:7) szybko odskoczył i nie oddał prowadzenia już do końca seta. Wydawało się, że Rysice pójdą za ciosem i w kolejnej partii przynajmniej dotrzymają kroku rywalkom. Tymczasem to BKS szybko objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu. Najwięcej punktów zdobyła Paulina Damaske (22) oraz Kertu Laak (21).

Dzięki wygranej BKS wyprzedził w tabeli PGE Rysice i awansował na drugie miejsce.

PGE Rysice Rzeszów - BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 1:3 (21:25, 15:25, 25:14, 16:25)

BKS: Nowicka, Pacak, Laak, Majkowska, Damaske, Bidias, Mazur (libero), Nowak (libero) oraz Borowczak, Abramajtys, Szczepańska-Pogoda.