Matej Senić został nowym piłkarzem Podbeskidzia. 29-letni obrońca jesienią grał w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy przeciwko Legii czy Aston Villa. Piłkarz kilka dni temu rozstał się z mistrzem i zdobywcą krajowego pucharu - Zrinjskim Mostar.

29-letni stoper w barwach klubu z Bośni i Hercegowiny występował od sezonu 2022/23. W ciągu półtora roku wystąpił w 28 spotkaniach, w których strzelił dwa gole i latem zeszłego roku świętował mistrzostwo ligi oraz zdobycie Pucharu Bośni i Hercegowiny. W tym sezonie jesienią Senic zaliczył osiem spotkań w lidze, ale przede wszystkim regularnie pojawiał się na murawie w europejskich pucharach.

Zaliczył trzy spotkania w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów (zdobył bramkę w meczu przeciwko ormiańskiemu FC Urartu Erewań), cztery w eliminacjach do Ligi Europy oraz trzy w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy - wystąpił w meczach przeciwko Legii Warszawa, AZ Alkmar i Aston Villi. Łącznie w rundzie jesiennej na murawie spędził ponad 1530 minut, po raz ostatni wystąpił w połowie grudnia zeszłego roku.

Matej Senić podpisał dziś z Podbeskidziem umowę obowiązującą do końca sezonu 2024/25.

bak