Od piątku we włoskim Jaufental rozgrywane są mistrzostwa Europy w saneczkarstwie. W zmaganiach udział biorą zawodnicy KSS Beskidy Bielsko-Biała w składzie Maja Poda, Nikolas Dawidowski, Wojciech Kwieciński, Patryk Hudy i Konrad Płonka.

Mistrzostwa odbywają się na torze naturalnym. W niedzielę w kategorii jedynek mężczyzn najwyższe, 22. miejsce zajął Wojciech Kwieciński. Kolejne miejsca zajęli Konrad Płonka, Nikolas Dawidowski, a 26. był Patryk Hudy. W dwójkach para Dawidowski - Płonka była siódma, a Kwieciński - Hudy ósma.

W kategorii drużynowej duet Kwieciński - Maja Poda nie ukończył przejazdu. W kategorii jedynek kobiet Poda ukończyła zmagania na 14. pozycji. Mistrzostwa zdominowali zawodnicy z Austrii oraz Włoch.

Mistrzostwa Europy w saneczkarstwie na torach naturalnych odbywają się we włoskim Jaufental. Rozegrane zostały cztery konkurencje. Ich organizatorem jest Międzynarodowa Federacja Saneczkarska.