Marko Martinaga został nowym obrońcą Podbeskidzia 25-latek w zeszłym roku dotarł ze swoim klubem do półfinału Pucharu Chorwacji. Z bielskim klubem podpisał półroczny kontrakt, wyleciał wraz z drużyną na grupowanie w Turcji. 

Lewy obońca karierę rozpoczął w drużynach młodzieżowych miejscowego Slavena Belupo, z którego na zasadzie transferu definitywnego dołącza do zespołu Dariusza Marca. 25-latek w chorwackiej ekstraklasie zadebiutował trzy tygodnie przed swoimi 17. urodzinami. W sezonie 2018/19 przebywał na wypożyczeniu w NK Varazdin i wraz z tym zespołem wywalczył awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy w kraju.

Po kilku latach spędzonych w rodzimej lidze grał w Słowenii, a potem Macedonii i to tam zaliczył najwięcej występów w karierze - 59 spotkań, strzelając jedną bramkę. Po dobrych występach w macedońskiej ekstraklasie, wrócił do macierzystego klubu, gdzie w półtora sezonu rozegrał 26 meczów.

W poprzednim rozgrywkach dotarł do półfinału Pucharu Chorwacji. Marko Martinaga podpisał z bielskim klubem kontrakt do końca sezonu, w umowie zawarto możliwość przedłużenia o kolejny sezon.

bb