W poniedziałkowy wieczór siatkarki BKS Bostik ZGO były faworytkami meczu i dopisały do swojego dorobku piąte zwycięstwo z rzędu. Bohaterką spotkania została środkowa Joanna Pacak, która szalała na siatce i zdobyła 17 punktów.

Mecz układał się po myśli podopiecznych trenera Bartłomieja Piekarczyka z wyjątkiem końcówki trzeciego seta. Po dwóch łatwo wygranych odsłonach, w kolejnej partii siatkarki z Mielca nie zamierzały łatwo odpuszczać i dotrzymywały kroku gospodyniom. W decydującym momencie wygrały na przewagi. To rozjuszyło zespół z Bielska-Białej, który w czwartym secie szybko odkoczył (7:1) i wygrał całego spotkanie.

MVP wybrana została Joanna Pacak, która zanotowała pięć punktów blokiem i dołożyła do swojego dorobku cztery asy serwisowe. Słowa uznania należą się także Kertu Laak oraz Paulinie Damaske.

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała - ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 (25:17, 25:18, 24:26, 25:11)

BKS: Nowicka, Pacak, Laak, Majkowska, Damaske, Bidias, Mazur (libero) oraz Borowczak, Abramajtys, Ciesielczyk, Szczepańska-Pogoda.