Tak grający zespół BKS chcielibyśmy oglądać w każdej kolejce. Dziś w hali pod Dębowcem zawodniczki trenera Bartłomieja Piekarczyka w trzech setach pokonały aktualne mistrzynie Polski. BKS awansował na trzecie miejsce w tabeli!

Ten mecz zapowiadany był jako hit kolejki. Obecne mistrzynie Polski w tabele zajmowały trzecią pozycję i miały dwa punkty przewagi nad BKS. Początek sobotniego spotkania w Bielsku-Białej należał do drużyny gospodyń, które szybko odskoczyły na kilka punktów i przewagi nie oddały do końca seta.

Druga partia bardzo długo toczyła się punkt za punkt (18:18) aż w polu zagrywki znalazła się Rigiana Bidias i drużyna z Łodzi straciła pięć punktów z rzędu. Seta zakończył atak Pauliny Damaske.

W trzecim secie od samego początku wydarzenia na parkiecie kontrolowały rozpędzone siatkarki z Bielska-Białej, które szybko odskoczyły (12:5) i przewagi nie oddały już do końca. Po ostatnim ataku Bidias wypełniona hala pod Dębowcem długo oklaskiwała zawodniczki trenera Piekarczyka.

MVP wybrana została Kertu Laak (20 punktów), ale za to spotkanie na brawa zasługuje każda siatkarka.

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:21, 25:19, 25:15)

BKS: Nowicka, Pacak, Laak, Majkowska, Bidias, Damaske oraz Mazur (libero).