BKS Bostik ZGO awansował do 1/8 finału Pucharu CEV. Dziś na wyjeździe siatkarki z Bielska-Białej w rewanżowym meczu w trzech setach pokonały węgierski Swietelsky Bekescsaba. W kolejnej rundzie czeka Grupa Azoty Chemik Police.

Pierwszy set lepiej rozpoczęły gospodynie (8:3), ale z biegiem czasu siatkarki BKS niwelowały stratę i premierowa partia padła ich łupem. Drugi set miał już inny przebieg - od początku to przyjezdne nadawały ton wydarzeniom na parkiecie, a w końcówce wrzuciły wyższy bieg i zapewniły sobie awans.

Podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka nie spoczęły na laurach i wydawało się, że pewnie dąża do wygranej (0:8). Zbyt wysokie prowadzenie najprawdopodobniej zdekoncentrowały siatkarki z Bielska-Białej i w końcówce seta gra toczyła się na przewagi. Ostatecznie set i mecz padł łupem BKS.

W kolejnej rundzie BKS Bostik ZGO zagra z Grupą Azoty Chemikiem Police. Drużyna awansowała do 1/8 finału Pucharu CEV bez wyjścia na parkiet po wycofaniu się z rozgrywek izraelskiego Hapoel Kfar Saba.

Swietelsky Bekescsabai - BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 0:3 (21:25, 19:25, 24:26)

BKS: Julia Nowicka, Paulina Damaske, Joanna Pacak, Kertu Laak, Martyna Borowczak, Paulina Majkowska - Julia Mazur (libero) oraz Agata Nowak (libero), Regiane Bidias, Nikola Abramajtys.

W pierwszym meczu 3:1 dla zespołu BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała.