Od przegranego pierwszego seta w tym sezonie mecz z Energą MKS Kalisz rozpoczęły siatkarki BKS. Później było już tylko lepiej i zespół z Bielska-Białej sięgnął po szóste zwycięstwo w lidze. W środę rewanż na Węgrzech w Pucharze CEV.

Mecz rozpoczął Mazurek Dąbrowskiego i minuta ciszy, by uhonorować zmarłego w ostatnich dniach byłego prezydenta miasta Jacka Krywulta. Na parkiecie w pierwszym secie lepiej radziły sobie przyjezdne, które w środkowej fazie seta zdobyły z rzędu osiem punktów i już nie dały rywalkom odrobić strat.

Trzy kolejne partie miały podobny przebieg jak środowy mecz w Pucharze CEV - BKS stopniowo się rozpędzał i każdego kolejnego seta wygrywał z coraz większą dominacją. Do wygranej gospodynie prowadziła Regiane Bidias (15 pkt), która wybrana została MVP spotkania oraz Kertu Laak (22 pkt).

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała - Energa MKS Kalisz 3:1 (23:25, 25:22, 25:15, 25:13)

BKS: Nowicka, Pacak, Borowczak, Laak, Majkowska, Damaske, Mazur (libero), Nowak (libero) oraz Stachowicz, Ciesielczyk, Bidias, Abramajtys.