Po Andrei Bucciolu, który obejmie lada dzień już całkiem oficjalnie futsalową reprezentację Polski, pałeczkę szkoleniową w Rekordzie przejmie 44-letni Adam Kryger.

W futbolowym CV szkoleniowca biało-zielonych widnieje m.in. 148 występów i 7 goli zdobytych na boiskach ekstraklasy w barwach Szombierek Bytom, Ruchu Chorzów, Lecha Poznań, Odry Wodzisław Śląski i Widzewa Łódź. W rozgrywkach futsalowych reprezentował chorzowski Clearex i Hurtap Łęczyca, w którym pełnił później obowiązki szkoleniowe. W sportowym życiorysie Krygera najbarwniejszym elementem jest jednak to, iż jako jedyny zawodnik w Polsce wystąpił w ?biało-czerwonych?  barwach trzech reprezentacji (futbolowej, futsalowej oraz zespole narodowym beach-soccera). W istocie jest to wyczyn nie do powtórzenia.

Trzymając się z kolei lokalnych realiów warto przypomnieć, że Kryger przez wiele lat grał i prowadził z trenerskiej ławki piłkarzy pobliskiego Sokoła Zabrzeg. Swoje obowiązki trenerskie z ?rekordzistami? jeszcze nie w pełni formalnie rozpocznie we wtorek przejmując zespół po Bucciolu. Prawdziwy start z zespołem zdobywców Pucharu Polski w futsalu nastąpi wraz z początkiem przygotowań do nowego sezonu. W zakresie merytorycznym personalnym wsparciem dla nowego trenera Rekord będzie grający drugi trener, którym pozostaje Andrzej Szłapa - pisze strona klubowa Rekordu.

red