Za nami pierwszy w historii Bielska-Białej zawodowy tenisowy turniej rangi ITF z pulą nagród wynoszącą 25 tys. dolarów, zaliczany do PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski. Zwycięzcą okazał się Juan Bautista Torres z Argentyny.

BKT Advantage Cup było z pewnością wielkim wydarzeniem dla wielbicieli białego sportu, kolejny raz mogliśmy na kortach przy ul. Ceramicznej w Bielsku-Białej podziwiać tenis na najwyższym, światowym poziomie.
Główny cel organizacji tego przedsięwzięcia został osiągnięty - wychowankowie BKT Advantage Jakub Jędrzejczak oraz Mikołaj Migdalski zdobyli swoje pierwsze punktu do rankingu ATP.

Zwycięzcą turnieju ITF w Bielsku-Białej został Juan Bautista Torres z Argentyny, który w finale pokonała Czecha Hynka Bartona - 6:4, 7:5. Organizatorzy mają nadzieję, że impreza na stałe zagości w naszym mieście.