Zawodnicy KS Gwardia Maja Rasińska i Patryk Wawrzyczek przyzwyczaili kibiców judo w Bielsku-Białej do sukcesów. W niedzielę sięgnęli po kolejne tytułu na zawodach Pucharu Polski Juniorów.

Rasińska okazała się bezkonkurencyjna w kategorii do 48 kilogramów wszystkie cztery pojedynki kończąc przed czasem. Wyższość podopiecznej Lecha Kopcia po kolei musiały uznać: Milena Kuczmarska z UKS Eljot Płock, Amelia Mamedow z MKS Żak Ełk, Dajana Bołoz z SGKS Wybrzeże Gdańsk i Dżestina Kutkaite z litewskiego Draugyste.

Także Wawrzyczek, choć wystartował w nietypowej dla siebie kategorii wagowej do 66 kilogramów, a więc walczył z cięższymi niż zwykle rywalami, wywalczył pierwsze miejsce. W drodze na najwyższy stopień bielszczanin pokonał: Litwina Vitkauskasa Kętutisa z klubu Draugyste, Michała Ochnię z UKJ 225 Warszawa, Oleksandra Łytwyniuka z ukraińskiego klubu Nadvirna i Ksawerego Morkę z UKJ Ryś Warszawa.

O sukcesy postarali się także młodsi zawodnicy Gwardii, którzy w rozegranych w sobotę w Katowicach mistrzostwach Polski juniorów w ju-jitsu wywalczyli trzy medale. Srebro w kategorii do 63 kilogramów oraz brąz w kategorii do 70 kilogramów zdobyła Paulina Włodarczyk, a po brąz w kategorii do 81 kilogramów sięgnął Kamil Stolecki. Także wśród juniorów młodszych bielszczanie spisali się na medal, który w kategorii do 65 kilogramów zdobył Sylwester Włodarczyk zajmując trzecie miejsce.

Źr: um.bielsko.pl